Nejznámější italské módní značky: Dolce & Gabbana, Fendi a Moschino

Italská móda je celosvětově známá pro svou nesmírnou eleganci, kvalitu a kreativitu. Značky jako Dolce & Gabbana, Fendi a Moschino se staly ikonickými představiteli italského stylu a designu. Pojďme se podívat na jejich historii, jak se proslavily a na co se zaměřují v současnosti.

Dolce & Gabbana

Dolce & Gabbana je jedna z nejvýznamnějších značek italské módy, kterou v roce 1985 založili Domenico Dolce a Stefano Gabbana. Tato dvojice designérů je známá svým extravagantním a dramatickým stylem, který odráží italskou kulturu a historii.

Dolce & Gabbana se proslavili svou druhou kolekcí v roce 1986, která získala mezinárodní uznání. V kolekci byly k vidění prvky, které se staly jejich obchodní značkou: černá barva, krajky a animalistické vzory.

V současnosti je Dolce & Gabbana známá svou luxusní módní linií, která zahrnuje oblečení, doplňky, parfémy a kosmetiku. Značka je oblíbená pro svůj smysl pro drama a luxus, což se odráží v jejich návrzích.

Dolce & Gabbana jsou také známí svými extravagantními módními přehlídkami, které jsou často plné celebrit. V roce 2018 například uspořádali přehlídku v Miláně, na které se objevily hvězdy jako Monica Bellucci a Bianca Balti.

Fendi

Fendi je další ikonická italská módní značka, kterou v roce 1925 založili Adele a Edoardo Fendi jako obchod s kožešinami a kůží v Římě. Fendi se rychle stal jedním z předních jmen v oblasti luxusního zboží díky své vysoké kvalitě a inovacím.

Značka se proslavila v 60. letech 20. století, kdy Karl Lagerfeld převzal tvořivou kontrolu nad značkou a představil logotyp značky Fendi, který se skládal ze dvou písmen „F“. Toto logo se stalo jedním z nejrozpoznatelnějších v módním průmyslu.

V současnosti Fendi nabízí širokou škálu produktů včetně oblečení, doplňků, obuvi a parfémů. Značka se však stále drží svých kořenů a je stále považována za jednoho z předních tvůrců luxusních kožešin a kůže.

Značka je známá tím, že pravidelně spolupracuje s umělci a designéry na speciálních projektech a kolekcích. Například v roce 2007 Fendi uspořádal módní přehlídku na Velké Čínské Zdi, což byla první událost tohoto druhu.

Moschino

Moschino je italská luxusní módní značka, kterou v roce 1983 založil Franco Moschino. Značka je známá pro svůj odvážný a často satirický pohled na módu, který se odráží v jejích návrzích.

Moschino se proslavil svými návrhy, které často parodovaly módní průmysl. Franco Moschino byl známý svými kontroverzními a často vtipnými nápisy na oblečení, které byly zaměřeny na kritiku módního průmyslu a konzumerismu.

Mohlo by vás zajímat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *